Două persoane a ajuns la spital după ce au intrat cu mașina într-un cap de pod la Valu lui Traian

Un accident rutier a avut loc vineri seară în localitatea Valu lui Traian, unde un autoturism a intrat într-un cap de pod.

În urma impactului, au rezultat două victime, o femeie în vârstă de 58 de ani și un bărbat de 70 de ani. Ambele persoane au fost găsite conștiente și cooperante la sosirea echipajelor de intervenție.

Victimele au fost preluate de echipajele SMURD B2 și SAJ și transportate la spital pentru investigații și îngrijiri medicale. Ancheta urmează să stabilească împrejurările exacte în care s-a produs accidentul.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal