Furt cu repetiție, la un bar de pe o plajă din Constanța. Doi tineri, reținuți

Doi tineri de 17, respectiv 18 ani, au fost reținuți la Constanța pentru furt. Potrivit IPJ Constanța, suspecții ar fi sustras – în două rânduri – țigări și alcool dintr-un bar de pe o plajă din oraș.

Din cercetările efectuate de către polițiști a reieșit faptul că, la data de 23 iunie a.c., în jurul orei 17.50, cei în cauză ar fi sustras, dintr-un bar de pe o plajă din municipiul Constanța, 5 cartușe de țigări, mai multe dispozitive electronice și sticle cu alcool. De asemenea, la data de 25 iunie a.c., în jurul orei 3.20, cei doi tineri ar fi sustras, din același bar, mai multe sticle cu alcool”, precizează oamenii legii.

Astăzi, 26 iunie, tinerii urmează să fie prezentați procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța, cu propuneri corespunzătoare.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal