Tag: comitet de monitorizare
Începe selecția membrilor și observatorilor din Comitetul de Monitorizare a Programului Interreg VI-A România-Bulgaria 2021-2027
Programul Interreg VI - A România-Bulgaria este finanțat de UE (din Fondul European de Dezvoltare Regionala - FEDR) cu scopul de a dezvolta zona de graniţă dintre cele două ţări, prin finanţarea unor proiecte comune care să promoveze o dezvoltare armonioasă economică, socială și teritorială a Uniunii Europene, în ansamblul său.Pentru asigurarea unei reprezentări echilibrate a partenerilor, pentru domeniile relevante ale Programului Interreg VI - A Romania-Bulgaria aferent perioadei de programare 2021-2027, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației (MDLPA) a publicat pe pagina web a instituţiei, anunţul privind selecţia partenerilor, cu statut...




