Tag: gimnaști
Gimnaștii constănțeni, din nou pe locurile fruntașe
Campionatele Naționale de Gimnastică Aerobică, competiție ce a avut loc la finele săptămânii trecute, în capitală, a adunat la start cei mai buni sportivi din întreaga țară.Printre cele mai bune rezultate le-au obținut sportivii constănțeni care au cucerit cele mai multe medalii și locuri fruntașe.Medalii de aur au fost cucerite de:1. Luca Ionuţ Greu (CS Farul-CSM Constanţa), locul 1 la individual masculin, categ. 3, 2. Mădălin Boldea (CSS 1-CSM Constanţa), la individual masculin, categ. 13. Anastasia Vintilă şi Luca Ionuţ Greu (CSS 1-CS Farul-CSM Constanţa 2), la proba de perechi mixte,...




