Sunt testate sirenele la Mihail Kogălniceanu

Vor avea loc periodic teste ale sistemului de sonorizare a sirenelor din Unitatea Militară Mihail Kogălniceanu, anunță autoritățile locale.

Drept urmare, nu există motiv de îngrijorare în rândul localnicilor, deoarece sunt doar exerciții.

Primele teste au avut loc ieri, în jurul prânzului, potrivit unei postări pe Facebook, făcute de primarul localității.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal