Prințul Paul, dat în urmărire internațională după condamnarea definitivă în dosarul Fermei Băneasa, a fost prins la Paris.
În 2020, Paul al României, a primit 3 ani și 4 luni de închisoare cu executare pentru trafic de influență și luare și dare de mită. El nu a fost găsit însă la reședința sa și a fost dat în urmărire internațională.

Pentru moment, se află în custodia autorităților franceze, urmând a fi derulate procedurile de extrădare.





