Un accident rutier a avut loc în urmă cu câteva momente, în comuna Nicolae Bălcescu din județul Constanța.
Potrivit primelor informații transmise de Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Dobrogea”, un TIR a intrat într-un stâlp, lângă biserica din comună.
La fața locului intervine un echipaj SMURD și o autospecială de stingere cu apă și spumă din cadrul Detașamentului de Pompieri Medgidia.
În urma impactului a rezultat o victimă, bărbat. Acesta este asistat medical de către echipajul SMURD.
Potrivit Inspectoratului General al Poliției Române, deplasarea pe DN 2A Hârșova – Ovidiu este blocată. Se estimează reluarea traficului în 30 de minute, după finalizarea intervenției de eliberare a suprafeței de rulare.





