O altă casă a ars aseară. ISU Constanța a intervenit încă o dată

O casa a luat foc noaptea trecută în Constanța, pe strada Theodor Sperantia nr. 5, au informat reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea.”

Au intervenit la fața locului trei Detașamente ale pompierilor: Port, Palas, Fripis cu patru autospeciale cu apă și spumă (ASAS), descarcerarea, S39 și trei echipaje SMURD B.

În cele din urmă, incendiul a fost lichidat. Doar acoperișul a fost afectat, ce a ars pe o suprafață de aproximativ 70 mp.

O femeie de 53 de ani a făcut un atac de panică și a fost nevoie să fie preluată de echipajul Serviciul de Ambulanță Județean și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe (UPU) Constanța. Aceasta era vecina proprietarilor, a căror casă a luat foc.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal