O casă a luat foc într-o localitate constănțeană

Pompierii de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Doborgea” au fost solicitați astăzi să intervină pentru stingerea unui incendiu ce se manifesta la o casă din localitatea Satu Nou, a județului Constanța.

Detașamentul Medgidia intervine chiar în aceste momente pentru a lichida incendiul și a elimina riscurile de accidentare.

În această misiune, au fost trimise două autospeciale cu apă și spumă (ASAS) și un echipaj SMURD B2, a transmis ISU Constanța.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal