Vești bune pentru gurmanzi. Un nou festival culinar și-a deschis porțile, timp de 3 zile, în centrul orașului.
Pofticioșilor li se promite un weekend plin de experiențe culinare de tip streetfood, activități și ateliere pentru copii, momente de teatru, muzică și o atmosferă relaxantă într-o locație minunată – Parcul Teatrului Oleg Danovski.
Pizza, burgeri sau mâncare mexicană sunt doar câteva dintre preparatele pe care vizitatorii le pot savura în aer liber, într-o atmosferă de vacanță.
Programul este următorul :
Vineri, 5 mai: 12:00 – 23:00
Sâmbătă, 6 mai: 11:00 – 23:00
Duminică, 7 mai: 11:00 – 22:00
Accesul este gratuit.





