Rugbiștii de la CSM Constanța au realizat scorul campionatului

CSM Constanța a întrecut la scor formația Bucovina Suceava, meci din etapa a 3-a din Liga Națională de Rugby, programat duminică, pe Stadionul „Flacăra” din Năvodari.

Partida a fost un galop de sănătate pentru formația constănțeană, care a fost superioară la toate capitolele și a reușit o victorie la scor, cea mai concludentă din actualul campionat, 120-3 (73-3).

Punctele învingătorilor au fost reușite din 18 eseuri și 15 transformări de Marian Muntianu – 6 eseuri și 9 transformări, Daniel Chirică – 1 eseu, Eseria Vueti – 2 eseuri, Iulian Manole – 4 eseuri, Nicolaie Ursu – 1 eseu, Alexandru Sava – 1 eseu, George Sandu – 1 eseu, Marius Nazîru – 1 eseu, Ionuț Sava – 6 transformări, Eseria Komainaisoro – 1 eseu, iar pentru oaspeți a înscris Cristi Bilașcă dintr-o lovitură de pedeapsă.

Jucătorul meciului a fost desemnat Daniel Chirică de la CSM Constanța.

Au arbitrat Loredana Juncănariu (Iași), Ionel Dumitrescu (București), Sorin Cristache (București). Al 4-lea arbitru – Robert Diaconescu (Năvodari), observator FRR – Paul Bărgăunaș (București).

Pentru constănțeni, va urma etapa viitoare, sâmbătă, 2 septembrie o partidă foarte dificilă în Capitală cu Steaua.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal