Organizația Municipală PSD Constanța, mobilizare de forțe pentru degajarea copacilor doborâți de furtună

Membrii Organizației Municipale PSD Constanța s-au mobilizat, zilele trecute, pentru a remedia o situație care trena de acum două săptămâni, de când furtuna a făcut prăpăd la malul mării. Atât curtea creșei și a grădiniței din zona Dacia – Tomis III, cât și gardul, au fost afectate de copacii căzuți.

„Au trecut două săptămâni, dar pagubele provocate de furtuna de atunci au rămas. Așa s-a întâmplat și în curtea creșei și a grădiniței din zona Dacia – Tomis III, aici unde administrația publică locală s-a dovedit nepăsătoare”, au transmis reprezentanții Organizației Municipale PSD Constanța.

În urma solicitărilor făcute de către părinți și locatari, reprezentanţii organizaţiei municipale PSD Constanţa (Zona 1) s-au mobilizat pentru rezolvarea problemei. Astfel, copacii căzuți au fost ridicați, gardul rupt a fost reabilitat și vopsit, iar la întoarcerea copiilor în sălile de clasă totul a revenit la normal.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal