Amalia Niță a devenit Campioană Europeană

Pugilista Amalia Niță de la CSM Constanța a câștigat  titlul european la tineret. Sportiva noastră și-a demonstrat calitățile și tehnica încă o dată, în finala Campionatului European, după un meci pe care l-a dominat tactic, cunoscându-și bine adversara.

Așadar, Campionatele Europene de box pentru tineret de la Porec (Croaţia), au adus duminică după-amiază, sportivei Amalia Niță de la CSM Constanța un nou titlu continental după victoria clară,

5-0 la puncte în finala categoriei 75 kg, în fața ucrainencei Olha Pylypchuk.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal