Alegeri parlamentare: Cristina Dumitrache a votat pentru un viitor mai bun, o cale sigură, o cale europeană

Astăzi, de Ziua Națională a României, politicienii constănțeni au transmis mesaje puternice de unitate, echilibru și responsabilitate, îndemnând cetățenii să participe activ la vot pentru un viitor mai bun și mai sigur al țării.

În primul rând, La mulți ani România, La mulți ani românilor, astăzi este o zi despre unitate, despre români cu români, nu român contra român. Așadar, mesajul meu este unul de echilibru. De altfel am și votat cu acest gând, acela de pace, de echilibru, de unitate și un drum care să ne asigure viitorul la care toți sperăm. Un viitor mai bun, o cale sigură, o cale europeană”, a declarat deputatul Cristina Dumitrache.

Ea a subliniat importanța unei viziuni colective pentru viitorul României, pe fondul celebrării unui moment simbolic pentru națiune.

În același context, Mirela Matichescu a adus un apel către toți alegătorii, încurajându-i să participe responsabil la procesul electoral.

În această zi importantă pentru toți românii, am venit astăzi la vot și am votat pentru Constanța, pentru proiectele de care constănțenii au mare nevoie și am votat pentru ceva. Este un apel pe care îl fac tuturor alegătorilor, să vină să voteze responsabil. Fac un apel la înțelepciunea lor că trebuie să înțelegem că oricine ar fi președinte are nevoie de un partid lângă care să ducem politicile de guvernare astfel încât să asigurăm securitatea națională, creșterea traiului cetățeanului și condiții de viață foarte bune și foarte sigure. Așa că haideți să votăm pentru ceva și nu împotriva a ceva”, a punctat aceasta, subliniind necesitatea unui vot bazat pe fapte și proiecte concrete.

În aceeași direcție, Eduard Martin a transmis un mesaj de speranță și încredere pentru viitorul României.

Vreau să urez la mulți ani tuturor românilor, oriunde s-ar afla. Este o zi foarte importantă pentru noi, este o zi în care sărbătorim Ziua României. Suntem în situația în care astăzi să dăm și un vot pentru viitorul României, viitor care trebuie să fie predictibil, trebuie să fie coerent, trebuie să fie unul mai bun pentru români. Îi rog pe români să vină la vot cu încredere, să voteze Programe de Guvernare și nu idei care transmit mesaje emoționale”, a transmis Eduard Martin, îndemnând alegătorii să facă o alegere rațională și benefică pentru țară.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal