Ceasul din Parcul Tomis II a căzut victimă unui acces de bravură. În seara trecută, o persoană s-a gândit că n-ar strica să-și exercite spiritul rebel pe un obiect public. Din păcate pentru el (și din fericire pentru ce a mai rămas din ceas), Poliția Locală l-a prins în flagrant.
Echipajul aflat în zonă a intervenit rapid și l-a reținut pe autorul distrugerii, care a fost predat polițiștilor de la Secția 1 pentru cercetări.
Municipalitatea a anunțat că va solicita recuperarea pagubelor, într-un demers care, știm cu toții, va dura probabil mai mult decât i-ar fi luat vandalului să dea ceasul jos cu totul.

Dacă sunteți martori la alte izbucniri de civism distructiv, sunteți încurajați să sunați la 112 sau la Poliția Locală Constanța, la numerele 0341 922 sau 0241 484 205.






