Două persoane au fost în pericol de înec sâmbătă, în zona stației de pompare din localitatea Ciobanu, județul Constanța. La fața locului s-au deplasat echipaje de intervenție din cadrul ASAS Hârșova și SMURD B2, fiind alertată și echipa de scafandri pentru căutări subacvatice.
Potrivit primelor informații, una dintre persoane a reușit să iasă la mal, fiind recuperată în siguranță pe partea județului Brăila. Cea de-a doua persoană este în continuare dispărută, iar operațiunile de căutare sunt în desfășurare.
Din păcate, spre seară a fost găsit și trupul celei de-a doua persoane. Este vorba despre un tânăr de 22 de ani, care însă nu a mai putut fi salvat, medicii sosiți la fața locului doar constatând decesul acestuia.






