Două accidente s-au produs aproape simultan în municipiul Constanța

Două accidente rutiere s-au produs aproape simultan, luni, în municipiul Constanța.

Primul eveniment a avut loc la intersecția străzilor Pandurului și Liliacului, unde două autoturisme s-au ciocnit. La fața locului au intervenit echipajele SMURD Port și SMURD Fripis, care au acordat primul ajutor persoanelor implicate. Din fericire, nu au fost înregistrate persoane încarcerate.

Aproximativ în același timp, un alt accident s-a produs pe bulevardul Aurel Vlaicu, în zona podului IPMC, unde un autoturism a intrat în parapet. Și în acest caz, nicio persoană nu a rămas prinsă între fiarele mașinii. La fața locului au intervenit pompierii de la Detașamentul Palas, cu un echipaj ASAS și o ambulanță SAJ.

Autoritățile efectuează cercetări pentru a stabili cauzele celor două evenimente rutiere.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal