Nicolae Manea, președintele Sindicatului SANITAS Constanța, s-a stins din viață, informează sindicatul.
„A fost un om cu o conștiință impecabilă, o forță de muncă rară și un suflet de o bunătate care ne-a atins pe toți. Tată iubitor, soț devotat, prieten adevărat și un sindicalist care și-a dedicat întreaga ființă apărării drepturilor angajaților din sănătate și asistență socială. Întotdeauna cu zâmbetul pe buze, găsea un cuvânt bun pentru fiecare și ne inspira să fim mai buni. Plecarea lui lasă în urmă o amprentă de neșters în sufletele noastre. Ne-am bucurat cu toții de prietenia lui, de felul unic în care își respecta colegii, de modul în care te făcea să te simți bine în preajma lui. Ne-a făcut să ne dorim să fim mai buni, așa ca el, și să nu îl dezamăgim. Durerea pierderii unui prieten adevărat, a unui coleg de o valoare și omenie rară, este mai presus de cuvinte„, a transmis SANITAS Constanța pe pagina de facebook.






