Acțiuni ale polițiștilor pentru menținerea ordinii publice în județul Constanța

La data de 21 februarie, polițiștii din cadrul subunităților de poliție din Medgidia, Mangalia, Cernavodă, Murfatlar și Hârșova au desfășurat acțiuni pentru prevenirea faptelor comise cu violență și menținerea unui climat de ordine și siguranță publică.

În cadrul activităților desfășurate au fost legitimate, în total, 618 persoane și au fost verificate 482 de autovehicule. Ca urmare a neregulilor constatate, polițiștii au aplicat 112 sancțiuni contravenționale, valoarea totală a amenzilor ridicându-se la aproximativ 55.000 de lei.

Acțiunile fac parte din demersurile constante ale polițiștilor pentru descurajarea comportamentelor antisociale și creșterea gradului de siguranță în rândul comunității.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal