Misiune de salvare pentru un comandant de navă, la Constanța

S-a dat alarma aseară, în jurul orei 20:30, pentru salvarea comandantului unei nave sub pavilion Slovacia. 

O ambarcațiune SAR din cadrul Agenția Română de Salvare a Vieții Omenești pe Mare Constanța a intervenit de urgență. 

Exista suspiciunea că bărbatul suferise un infarct. El a fost preluat ora 20:42 și predat serviciilor medicale la ora 20:50, în stare stabilă, conștient. La cheu erau în așteptare o ambulanță și un echipaj SMURD, pentru a-i acorda marinarului ajutor medical de urgență.

La ora 21:15, ambele echipaje medicale au plecat cu bolnavul spre spital.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal