Primăvara și-a intrat oficial în drepturi, iar primele raze de soare i-au scos pe oameni din casă. Deși era destul de devreme, plajele din oraș au început să se anime.
Mari și mici, căței și bunici, au ieșit să profite de aerul curat și de soarele generos de sfârșit de martie.




Fie că au ales să facă sport, să se plimbe sau doar să stea și să privească spre orizont, constănțeni și nu numai au ieșit dintre betoane, gropi și șantiere să se bucure de soare. Și au avut ce admira. Marea cu valuri line, copacii înfloriți și cerul albastru au constituit elementele unui veritabil tablou primăvăratic.



Valurile îmbietoare ale mării au fost pe placul celor care practică sporturi nautice. Încă de dimineață, un surfer s-a aventurat în marea încă rece pentru a ține piept valurilor, spre bucuria trecătorilor care l-au admirat minute în șir.

Iar meteorologii vin cu vești bune. În weekend, la malul mării, se vor înregista maxime de peste 20 de grade Celsius.





