Administrația locală alocă peste 111.000 lei pentru protocol. Vezi cum vor fi cheltuiți banii

Peste 111.000 lei alocă, în 2022, administrația publică locală pentru unele acțiuni de reprezentare și protocol ale Primăriei și Consiliului Local Constanța.  Proiectul de hotărâre va fi supus votului consilierilor municipali în ședința din 31 martie.

Potrivit documentului,  cheltuielile de protocol ocazionate de diverse întâlniri, vizite, delegații interne și  externe  desfășurate în  cadrul  institutiei,  ședințele Consiliului  local al  municipiului Constanța sunt în cuantum de 91.487,57 lei cu TVA. De asemenea se alocă 20.349,82 lei cu TVA cheltuielilor pentru alte acțiuni de reprezentare și protocol, neprevăzute.

Sumele, alocate de la bugetul local, vor fi folosite pentru achiziționarea de cafea, ceai, apă, bauturi carbogazoase, biscuiți pentru cafea, miere, zahăr, șervețele, buchete de flori, aranjamente florale sau coroane funerare.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal