Șeful secției de poliție din Băneasa a devenit erou după ce a salvat un bărbat de la moarte

Șeful Secției 1 Poliție Rurală Băneasa, Vasile Cătălin Dinu a devenit erou în comunitate după ce a salvat de la moarte un bărbat din Lipnița.

Un apel la 112 i-a alertat pe polițiști, anunțând că bărbatul amenință că își pune capăt zilelor.

Din fericire, el a fost convins să renunțe la intențiile sale de către șeful de secție de poliție din Băneasa.
„Felicitări polițistului care astăzi a salvat o viață!”, au transmis reprezentanții IPJ Constanța.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal