Două victime, prinse într-un accident rutier pe DN2A

Salvatorii de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență au fost solicitați să intervină pe DN2A, intersecție cu Ghindărești, unde s-a produs un accident rutier.

La această misiune a intervenit stația Hârșova cu o autospecială cu apă și spumă (ASAS) ți un echipaj SMURD B2.

În urma accidentului rutier au rezultat două victime, conștiente, cooperante, transportate la CPU Hârșova de echipajele SMURD și SAJ.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal