Salvatorii de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență au fost solicitați să intervină pe DN2A, intersecție cu Ghindărești, unde s-a produs un accident rutier.
La această misiune a intervenit stația Hârșova cu o autospecială cu apă și spumă (ASAS) ți un echipaj SMURD B2.
În urma accidentului rutier au rezultat două victime, conștiente, cooperante, transportate la CPU Hârșova de echipajele SMURD și SAJ.





