Un polițist a ajuns la spital după ce a intrat cu mașina într-un cap de pod

Un agent de poliție a fost rănit în această după amiază în urma unui accident rutier ce a avut loc în apropiere de comuna Săcele.

Potrivit oamenilor legii, un apel la 112 a anunțat că pe DJ 226 două autoturisme au fost implicate într-un accindet, din care unul este o autospecială de poliție.

Din primele verificări a rezultat că autospeciala de poliție s-ar fi angajată într-o depășire, iar autoturism care se afla în fața sa a virat la stânga fără să se asigure. În urma impactului, autospeciala de poliție a fost proiectată într-un cap de pod. 

Cercetarea la fața locului este în curs de desfășurare, urmând ca oamenii legii să stabilească cu exactitate condițiile în care s-a produs accidentul.

La fața locului au sosit și două ambulanțent, dar și un echipaj ISU de la stația Midia, care le-a acordat primele îngrijiri celor patru persoane implicate în accident. Dintre acestea, doar unul a fost transportată la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța unde pentru îngrijiri și monitorizare.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal