Tânăr lovit de mașină pe bulevardul Aurel Vlaicu

Un accident rutier a avut loc marți, 25 februarie, în municipiul Constanța, pe bulevardul Aurel Vlaicu, la trecerea de pietoni din zona Universității Ovidius.

Potrivit informațiilor transmise de ISU, un pieton a fost lovit de un autoturism. La fața locului au intervenit echipaje SMURD B2 Palas și SMURD C.

Victima, un tânăr de 18 ani, era conștient și cooperant în momentul preluării de către echipajele medicale. Acesta a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

Inscrie-te la newsletter-ul nostru saptamanal